Aplikacje z planem lekcji


W poprzednim wpisie wspominałem już o aplikacjach do szkoły, a konkretnie tych z planem lekcji. ja skupiłem się na dwóch, które moim zdaniem najlepiej się nadają. Plan Lekcji 2 i Schooler, bo o nich mowa to aplikacje dobrze wykonane, intuicyjne w obsłudze i zawierające wszystko, co potrzeba.
Skąd u mnie zainteresowanie takimi aplikacjami? Odpowiedź jest prosta, posłałem dziecko do szkoły i muszę teraz mieć plan lekcji pod ręką, a najlepiej jeszcze plan sprawdzianów (których w pierwszych klasach nie ma jeszcze) i ocen (których również w pierwszych klasach nie ma - chyba :-)).
Schooler
Zacznę trochę od końca, od aplikacji Schooler. Żeby jej używać trzeba się zarejestrować. Aplikacja ma dwie bardzo przydatne rzeczy: po pierwsze nadaje się do użytku w grupie - coś jak mailgrupowy.pl i mając prawa administratora grupy można nią zarządzać. Jeśli ktoś doda plan lekcji/sprawdzian to wszyscy w danej grupie zobaczą te zmiany - bardzo dobra opcja. Idealnie nadaje się dla klasy. Co prawda to coś dla starszych dzieci, ale naprawdę może się przydać. Po drugie jest właśnie dodawanie tych sprawdzianów. Niby banał, ale może się bardzo przydać. Nie będę się zbytnio rozpisywał o tej aplikacji, bo jest dobra i każdy może ją sobie przetestować sam.
Jedyny minus i to chyba największy, który w tej chwili w moich oczach całkowicie dyskwalifikuje tą aplikację to brak możliwości dodawania przedmiotów. Autor zdefiniował kilka przedmiotów, które można wybierać układając plan lekcji, ale zapomniał o dodaniu możliwości samodzielnego tworzenia przedmiotów. Myślę, że albo rozszerzy listę przedmiotów (co nie jest do końca dobre) albo doda możliwość tworzenia własnych, co rozwiąże wszelkie problemy.
Plan Lekcji 2
Aplikacja praktycznie idealna, ale bez dwóch opcji - właśnie tych, które posiada Schooler. no i bądź tu mądry, co wybrać.
Na moje potrzeby jednak Plan Lekcji 2 jest idealny. Wprowadziłem przedmioty, dodałem cykliczność ich występowania, nauczyciela prowadzącego i już mam gotowy plan lekcji. Dodatkowo można wprowadzać oceny z danych przedmiotów - taki elektroniczny dzienniczek. Naprawdę przydatne. Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze, a przy tym ma sporo opcji. Póki co wybór pada na Plan lekcji 2.

Nie dodaję tutaj zrzutów ekranu, gdyż można je zobaczyć w Sklepie Play na stornie z daną aplikacją.

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Hotspot osobisty, PLUS GSM, iOS, iPhone, iPad - jak to zrobić?

PGNiG - wymiana licznika gazowego

Smycz FLEXI Vario L 8M Tape