Chwila zadumy nad ofertą AirMAX - Internet dla domu

Ja wiem, że dopiero, co zakupiłem LTE w Plusie, ale tak sobie myślę, że 30/10 Mb/s to wcale nie jest coś, co porywa tłumy. Jestem przyzwyczajony do szybkiego działania Internetu, ponieważ w biurze mam łącze 100/100 Mb/s. Oczywiście na taki światłowód nie mam co liczyć w mojej lokalizacji domowej, ale z tego, co zauważyłem to AirMAX proponuje całkiem szybkie łącza. Co prawda dla domowych użytkowników w technologii radiowej nie są to łącza symetryczne, ale prędkości rzędu 
96 / 10 Mb
150 / 12 Mb
300 / 15 Mb
to całkiem ciekawa propozycja, szczególnie, że ceny są dość atrakcyjne.
Moja miejscowość jest niby objęta ich zasięgiem. Wysłałem do nich maila z zapytaniem, zobaczymy, co odpiszą. Nie wiem gdzie znajduje się ich nadajnik w okolicy, ale z tego, co czytałem, to nie może być przeszkód na linii nadajnik - odbiornik, żeby wszystko działało, jak należy, a obawiam się, że u mnie będzie z tym problem. Druga sprawa to sam montaż. Jak już wcześniej pisałem u mnie problematyczny ze względu na wysokość, a tutaj pewnie trzeba by jeszcze wyżej zamontować. Jeśli nie mają swoich monterów, to kiepsko to widzę. No ale poczekam, nie pali mi się obecnie.
Szkoda, że prędkość wysyłania tak kuleje, ale jeśli realna prędkość jest adekwatna do tej deklarowanej i jest stabilna, to oferta wygląda całkiem ciekawie.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Hotspot osobisty, PLUS GSM, iOS, iPhone, iPad - jak to zrobić?

PGNiG - wymiana licznika gazowego

Smycz FLEXI Vario L 8M Tape