WordPress vs Blogger - pierwsze wrażeniaTak sobie pomyślałem, że podzielę się z Wami moimi spostrzeżeniami i pierwszym wrażeniem odnośnie kwestii WordPress vs Blogger. 
Nie da się ukryć, że WordPress jest dużo bardziej rozbudowana platformą. W chwili obecnej nie wiem jak spisuje się WP bez dodatków, ale z tego co widzę w każdej nowej odsłonie dodawane są naprawdę przydatne funkcjonalności. Ma to też swoje minusy, gdyż instalując wtyczki do WP obciążamy stronę i nie działa już tak dobrze, jak na początku.
Blogger natomiast jest dość lekki i działa szybko, ale nie ma takich bajerów jak WP. Oczywiście dopiero go poznaję i z każdym dniem wiem coraz więcej i umiem zrobić coraz więcej rzeczy. Widzę, że możliwości modyfikacji tez są spore, ale zamiast wtyczek trzeba modyfikować czystym kodem.
Zobaczymy jak dalej potoczy się moja przygoda z Bloggerem. Bacznie obserwuję wyświetlenia wpisów i nie jest źle, nawet ktoś chce to czytać, co mnie bardzo cieszy.
Do poważniejszych wpisów i artykułów nadal używam Golden Point Bloga, a tutaj raczej skupię się na codziennych wpisach, obserwacjach i dygresjach dotyczących otaczającego mnie świata.
Trzeba jedno przyznać prostota obsługi Bloggera zachwyca - mnie się podoba, pomimo tego, że nie wszystko mogę jeszcze zrobić tak, jak bym chciał.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Hotspot osobisty, PLUS GSM, iOS, iPhone, iPad - jak to zrobić?

PGNiG - wymiana licznika gazowego

Smycz FLEXI Vario L 8M Tape