Jak Wilk zapragnął mieć LTE z PLUSA

Jak ktoś całe życie jest związany z siecią Orange (a jeszcze wcześniej IDEA) to trudno mu się otworzyć na jakiekolwiek inne rozwiązania. Zaczęło się poszukiwań w pracy - tutaj sprawę rozwiązała Netia. Pociągnęli do nas światłowód i to, co Orange nazywało niemożliwym stało się realnym. Tym oto sposobem z łącza DSL 4000/4000 czyli 4/4 Mb/s przeskoczyliśmy na światłowód 100/100 Mb/s.
Przyzwyczajony do szybkiego dostępu do Internetu w domu miałem rozwiązanie z Orange o prędkości 45/26 Mb/s (mobilny Internet LTE), ale to było za czasów, kiedy jeszcze mieszkałem we Wrocławiu. Po wyprowadzeniu się 700m od Wrocławia niestety, ale LTE wyciągało tylko 14/6 Mb/s.
W sobotę był u mnie kolega z telefonem w Plusie. O dziwo tam, gdzie ja nie mam w ogóle zasięgu on ma full i to LTE a na modemie z iPhone wyciąga tam 30/9 Mb/s - wynik zadowalający.
Zakupiłem więc starter PLUS za 5zł i jestem w szoku. Z dwóch powodów - pierwszy jest taki, że zasięg mam pełny i w salonie, gdzie Orange wyświetla "nie zarejestrowano w sieci" ja mam 5 kresek i LTE z transferem 22/7 Mb/s, drugie WOW to bonusy jakie dostałem do tej karty za 5zł.
Na start 0,5 GB transferu - miło, fajnie, standard. Ale to co, dostałem za zarejestrowanie tej karty to już bajka... ważność konta na 1 rok, 50 GB transferu danych i 500zł na rozmowy!!! za 5 ZŁ !!!!
Oczywiście te bonusy trzeba odblokować darmowym SMS, LTE tez trzeba dodatkowo odblokować.
Dzisiaj zamówiłem LTE w Plusie wraz z zestawem antena + router InterPhone. Po podłączeniu tego zestawu dodatkowo pod antenę satelitarną można znacząco zwiększyć zasięg.
Jak całość do mnie dotrze to wykonam testy i napiszę co i jak. Tej anteny LTE od Plusa póki co nie będę montował na zewnątrz budynku, a jedynie ustawię ją na poddaszu przy oknie. Zobaczymy jak to wyjdzie - czekajcie na wpis. Podobno zestaw ma do mnie przybyć koło środy.


Komentarze

  1. Teraz pozostaje mi walka z Orange w kwestii wypowiedzenia umowy na Orange Free. Do końca umowy zostało jeszcze sporo czasu. Proponują mi obniżenie najbliższego rachunku o 30zł - ze względu na brak zasięgu - żart. Muszę stoczyć ciężką batalię, żeby mi rozwiązali tą umowę. Czekam na odpowiedź na pismo.

    OdpowiedzUsuń
  2. Niestety w sklepie internetowym Plusa mają pewne opóźnienia i pomimo tego, co usłyszałem w poniedziałek, że przesyłka będzie w środę, to realnie mogę się jej spodziewać dopiero 12 września. Cóż pozostaje uzbroić się w cierpliwość. Jak otrzymam sprzęt i zrobię testy to o tym napiszę.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Hotspot osobisty, PLUS GSM, iOS, iPhone, iPad - jak to zrobić?

PGNiG - wymiana licznika gazowego

Smycz FLEXI Vario L 8M Tape