Smycz FLEXI Vario L 8M Tape

Niektórym może się wydawać, że to rzecz mało ważna, ale dla posiadaczy psów jest to element, bez którego ciężko się obyć. Mam tu na myśli smycz. Niektórzy używają sznurka, niektórzy skórzanej smyczy, a ci bardziej wygodni używają smyczy automatycznych. Nasza ostatnia smycz FLEXI Classic, niestety zakończyła swój żywot po ładnych kilku latach użytkowania. Była do smycz automatyczna na lince o długości 5 m. Trudno nawet określić ile razy spadła na ziemię (zanim pies nauczył się, żeby nie ciągnąć i nie wyrywać smyczy z ręki), była cała odrapana, poobijana, ale doskonale spełniała swoja rolę. Niestety ostatnio przetarł się oplot linki i tylko kwestią czasu było kiedy się zerwie. Nastąpiło to w ostatnią sobotę. Nauczony doświadczeniem postanowiłem nie oszczędzać i kupić ponownie smycz FLEXI - dobra niemiecka jakość. Wszedłem na Internet czegoś poszukać i na Allegro znalazłem smycze FLEXI VARIO i GIANT. Dodam, że szukałem czegoś długiego 8 lub nawet 10 m. Jest to wygodne, gdyż stojąc na drodze, nie muszę spuszczać psa, żeby pobiegał po zaroślach. 10 m znalazłem tylko smycze GIANT Professional, ale one mi się nie podobają ze względu na odkryty bęben z taśmą. No właśnie - taśma - to był kolejny warunek, nie chciałem już linki.
Wybór padł na model VARIO 8M L (L określa wielkość psa max. 50 kg) Tape (wiadomo - taśma).
Kolor wybierała Wilczyca, więc jest jaki jest, aczkolwiek już mi się zaczął podobać.
Takie smycze przeważnie kosztują grubo ponad 100 zł, w sklepie karusek.com.pl znalazłem ją za 135 zł. To sporo, tym bardziej, że na Allegro jest wiele takich za mniej niż 100 zł. 
Ze względu na lokalizację i możliwość odbioru osobistego wybór padł na sklep zooplaneta.pl, można ją tutaj na stronie zakupić za 89,99 zł, a na Allegro za 88,17 zł. Zakupu dokonałem, a odbiór osobisty jest na ul Krzywoustego (ta sama hala w jakiej mieści się odbiór sieci MALL), wchodzi się od tyłu hali do hurtowni El Dorado. Poszło szybko i sprawnie.
Póki co sprawuje się bardzo dobrze, moje obawy o zwijającą się taśmę były bezpodstawne. Wszystko działa jak należy. Mogę z czystym sercem polecić tą smycz.

  
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Hotspot osobisty, PLUS GSM, iOS, iPhone, iPad - jak to zrobić?

PGNiG - wymiana licznika gazowego

Genius SlimStar i220 vs A4Tech KV-300H